Lietuvos mažųjų žaidynės | Jonavos sporto arena

Lietuvos mažųjų žaidynės

Renginio informacija

  • 2019-05-04
  • 10:00

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau šeštus metus iš eilės šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigas kviečia registruotis į didžiausią Lietuvoje, ikimokyklinukams skirtą sporto projektą ir nuo ankstyvos vaikystės ugdyti įprotį sportuoti.

Projekto tikslas – ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

„Šis amžius – labai palankus formuoti įpročius, todėl siekiame, kad žaidynėse dalyvaujantys vaikai pamiltų sportą ir toliau rinktųsi aktyvų gyvenimą. Norime, kad vaikai pajustų, kiek džiaugsmo suteikia sportas, todėl žaidynėse konkurencijos yra labai mažai. Taip pat siekiame vienodai įtraukti ir mergaites, ir berniukus, todėl dalyvaujančiose komandose jų yra po lygiai.

Mažiesiems tėvelių palaikymas labai svarbus, skatiname juos kuo stipriau įsitraukti ir labai džiaugiamės, matydami, kad finalinių festivalių metu jie aktyviai patys dalyvauja renginyje. Taip pat stengiamės, kad visi – vaikai, pedagogai, tėveliai – bendradarbiautų tarpusavyje.

Žaidynių tikslas – ne čempionų, o aktyvių, sportą mylinčių, empatiškų žmonių ugdymas“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos registruotis naujajam Lietuvos mažųjų žaidynių sezonui gali portale www.mazujuzaidynes.lt.

Žaidynės organizuojamos trimis etapais, o jų pagrindas – skirtingų estafečių, ugdančių įvairius vaikų fizinius gebėjimus, varžybos.

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 227 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Keturiuose finaliniuose festivaliuose Alytuje, Panvėžyje, Jonavoje ir Planagoje projekto dalyvius sveikino olimpiečiai lengvaatlečiai Raivydas Stanys, Brigita Virbalytė, Vaida Žūsinaitė, irkluotojas Ričardas Nekriošius, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius.